Jesteśmy po raz kolejny świadkami zjawisk, jakie niosą siły żywiołów przyrody. Powódź grozi degradacją środowiska i eksplozją chorób gleby, roślin, zwierząt i ludzi. Na terenach zalewowych potrzebne są efektywne i przyjazne wobec środowiska rozwiązania powstałych problemów – likwidacji siedlisk pleśni oraz źródeł infekcji i przyczyn ewentualnych emisji uciążliwości odorowych w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i pracy.

Naturalne technologie przyjazne środowisku, skutecznie wypierają przyczyny złego stanu środowiska. Dużą gamę rozwiązań tych problemów dają metody oparte na bazie żywych kultur pożytecznych bakterii.

Pożyteczne mikroorganizmy decydują o charakterze rozkładu materii. Za przykład niech posłuży ich zastosowanie po Tsunami w 2005 roku w celu higenizowania terenów dotkniętych katastrofą: systemowy oprysk preparatami mikroorganicznymi zahamował rozwój patogenów chorobotwórczych (epidemii-pandemii) i zredukował fetor zaczynającej rozkładać się materii organicznej.

Z kolei po huraganie Katrina w południowych stanach USA probiotyczne mikroorganizmy zostały użyte do redukcji gnicia i pleśni na wilgotnych obszarach po zejściu wody.  Zobacz wyniki badań

Informacje: Andrzej Orłow tel. kom. 604 155 863

Podziel się