Kwiaty i krzewy ozdobne

Dzięki Terra Biosa gleba odzyskuje żyzność, witalność i żywotność. Dlatego rośliny w niej uprawiane są silniejsze i odporniejsze, obficiej i dłużej kwitną. Kwiaty osiągają piękniejsze barwy i intensywniej pachną. Rośliny należy podlewać i spryskiwać Terra Biosa

Podlewamy kwiaty Terra Biosa rozcieńczone w proporcji 1 litr Terra Biosa na 100 litrów wody co 2 -3 tygodnie, albo częściej w większym rozcieńczeniu. Podlewać zawsze należy wieczorem, lub bardzo wcześnie rano, w ciągu dnia tylko w dni pochmurne lub w czasie deszczu.

Aby zablokować rozwój chorób grzybowych i niektórych szkodników (np. mszyc) dobrze jest spryskać rośliny roztworem 1 litr Terra Biosa na 20 litrów wody niechlorowanej.

Jeżeli mimo tych zabiegów rośliny w dalszym ciągu chorują na skutek nie zwalczenia chorób grzybowych należy rośliny opryskać ponownie 1 litrem Terra Biosa rozcieńczonym w 20 litrów wody. Zabieg taki powtórzyć do 3 razy podczas wegetacji roślin.

Zdrowe rośliny są bardziej odporne na ataki różnych owadów.

Krzewy ozdobne

Uszkodzenia po porażeniu chorobami, przymrozkami widoczne wczesną wiosną np. na iglakach jako brunatniejące końcówki regenerujemy opryskując nasze krzewy roztworem 1 litra Terra Biosa na 20 litrów wody.

Zabieg taki wykonujemy dla wszystkich krzewów ozdobnych 3 – 4 razy do roku.

Dzięki temu poprawi się siła wzrostu krzewów, ich odporność na choroby, oraz zmniejszy się populacja mszyc i innych szkodników. Rośliny będą miały wigor i żywszy, intensywniejszy kolor.

Kilkukrotne opryski krzewów róż Terra Biosa w rozcieńczeniue 1:20 co 3- 4 tygodnie zapobiegną występowaniu chorób grzybowych i mszyc.

Podziel się